Raf Dergisi Mayıs 2017 sayısında (68. Sayı) Remak Sayfası

Camlı Yangın Kapısı

Raf Dergisi Mayıs 2017 sayısında (68. Sayı) Remak Sayfası

Remak, bir dönem uzaklaşılan demir doğramayı, Forster çelik profilleriyle tekrar sektöre sunuyor. Sürdürülebilir mimarinin öncelikleri arasında olan çelik doğramalar, dayanıklılığı, taşıma gücü ve minimal kesitleriyle estetik üstünlüğe sahip.

Remak, galvanizli çelik ve paslanmaz çelik profiller ile tamamen kaynaklı doğrama üretimi yapıyor, modern cihazlar ve özel üretim metoduyla kusursuz ürün elde ediyor. Modern kapı pencere aksesuarlarının tümünü destekleyen Forster profilleri, çelik doğrama uygulamalarında mimarlara sonsuz çözüm sunuyor.

Forster AG, 1874 yılında İsviçre’nin Arbon kentinde kurulmuş ve soğuk şekillendirme yöntemiyle çelik malzemeden farklı kullanımlar için kapı-pencere profilleri üretiyor. Forster menteşe, kilit, kol, conta ve gerekli tüm aksesuarları profiller ile birlikte üreticiye sunuyor.

Isı yalıtımlı “forster.unico” ve ısı yalıtımsız “forster.presto” çelik profiller ile menteşeli kapılar, pivot kapılar, kaldır-sür kayar kapılar, basit kayar kapılar, kayar katlanır akordeon kapılar, tek açılımlı pencereler, çift açılım pencereler, vasistas pencereler uygulama alanındalar.

Remak demir doğramaları tarihi bina restorasyonunda kullanılabiliyor. İstanbul boğazını süsleyen nadide yalıların deniz suyuna maruz kalan pencerelerinde kullanılabiliyor. Taş ve ahşap gibi doğal bir mimari malzeme.

Dış cephede forster.unico ve Unico XS çelik profilleri ile geleneksel mimariye dokunuyor. Unico ısı yalıtımlı çelik profiller, EN 14351-1 normuna uygun, %100 geri dönüşümlü çelik malzemeden üretilir, ilave sentetik izolasyon malzemesi içermez, oldukça dayanıklı, ekolojik ve sürdürülebilir özelliğe sahip. Profiller olabildiğince dar kesitli ama taşıyıcı gücü yüksek olduğundan büyük açıklıkları geçmek mümkün. Profil sistemine ait modern pencere aksesuarları ve sızdırmazlık sağlayan contalar sorunsuz ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Doğru cam kombinasyonu ile kullanıldığında yüksek ısı yalıtım değerlerine ulaşılıyor.

Remak demir doğrama sistemleri; estetik farkı, statik gücü, narin ve şeffaf görüntüsü, mimariye olan katkısı, dayanım ömrünün uzunluğu, güvenilirliği ve kalitesi ile öne çıkıyor