Raf Dergisi Mayıs 2016 sayısında (62. Sayı) Remak Sayfası

Camlı Yangın Kapısı

Demir Doğrama ve Geleneksel Mimari

Remak, bir dönem uzaklaşılan demir doğramayı, Forster çelik profilleriyle tekrar sektöre sunuyor. Sürdürülebilir mimarinin öncelikleri arasında olan çelik doğramalar; dayanıklılığı, taşıma gücü ve minimal kesitleriyle estetik üstünlüğe sahip. Remak, galvanizli çelik ve paslanmaz çelik profiller ile tamamen kaynaklı doğrama üretimi yapıyor, modern cihazlar ve özel üretim metoduyla kusursuz ürün elde ediyor. Modern kapı-pencere aksesuarlarının tümünü destekleyen Forster profilleri, çelik doğrama uygulamalarında mimarlara sonsuz çözüm sunuyor.

Forster AG, 1874 yılında İsviçre’nin Arbon Kentinde kurulmuş ve soğuk şekillendirme yöntemiyle çelik malzemeden farklı kullanımlar için kapı-pencere profilleri üretiyor. Forster; menteşe, kilit, kol, conta ve gerekli tüm aksesuarları profiller ile birlikte üreticiye sunuyor.

Dış cephede Forster Unico ve Unico XS çelik profilleri ile geleneksel mimariye dokunuyor. Unico ısı yalıtımlı çelik profiller EN 14351-1 normuna uygun, %100 geri dönüşümlü çelik malzemeden üretiliyor, ilave sentetik izolasyon malzemesi içermiyor, oldukça dayanıklı, ekolojik ve sürdürülebilir özelliğe sahip. Profiller olabildiğince dar kesitli ama taşıyıcı gücü yüksek ve büyük açıklıkları geçmek mümkün. Profil sistemine ait modern pencere aksesuarları ve sızdırmazlık sağlayan contalar sorunsuz ve uzun ömürlü kullanım sağlıyor. Doğru cam kombinasyonu ile kullanıldığında yüksek ısı yalıtım değerlerine ulaşılıyor.

Doğrama yüzeyi imalattan sonra istenilen Ral renginde elektrostatik toz boya yapılıyor veya satine ediliyor.

Isı yalıtımlı profiller ile menteşeli kapılar, pivot kapılar, kaldır-sür kayar kapılar, basit kayar kapılar, kayar katlanır akordeon kapılar, tek açılımlı pencereler, çift açılım pencereler, vasistas pencereler uygulama alanındalar.

Remak, Forster profil sistemleriyle üretilmiş doğramaların estetik farkının, güvenirliliğinin ve kalitesinin fark edilmesini ve deneyimlenmesini istiyor.

Dergi broşüründe görmek için tıklayınız...