Raf Dergisi Kasım 2016 sayısında (65. Sayı) Remak Sayfası

Camlı Yangın Kapısı

Raf Dergisi Kasım 2016 sayısında (65. Sayı) Remak Sayfası

Remak 120, 90, 60 ve 30 dakika yangına dayanıklı kapılar üretiyor. Hammadde olarak bir İsviçre firması olan Forster Profilsysteme AG’nin galvanizli çelik ve paslanmaz çelik kapı-pencere profillerini kullanıyor. Avrupa Normları (EN Norm) ile tarif edilmiş üretim metodunu kullanıyor. Remak Camlı Yangın Kapılarının en belirleyici özellikleri; estetik olması, tehlikeden koruması ve ürkütmemesidir.

Camlı yangın kapıları; “Forster Presto 50” profil sistemi ile üretildiğinde sadece bütünsellik sağlıyor, alev ve dumandan koruyor. “Forster Fuego.light” profil sistemi ile üretildiğinde, yalıtım ve bütünsellik sağlıyor, alev-dumandan koruyor ve ısı yalıtımı sağlıyor.

“Remak Camlı Yangın Kapıları”, doğal ışığı karanlığa taşıyarak mekanlarda derinlik sağlıyor ve dolu yangın kapılarından daha çok tercih ediliyor. Modern ve sade olup cazibesini, yalın ve özdeş Forster profillerinin bir araya gelmesinden alıyor.

Çok sayıda yüzey işlemi uygulanabiliyor, pürüzlü ya da pürüzsüz yüzey bitimi ve bir dolu renk seçeneği bulunuyor.

Remak projelerde fizibilite sağlamak için kısa süreli yangın dayanımının da uygulanabilirliğini daima vurguluyor ve profesyonellerin bu ürünün güvenirliliğini ve kalitesini sorgulamasını istiyor.

Yangına dayanıklı, güvenli ve özel nitelikli kapı üretiminde müşteri talep ve gereksinimlerine öncelik veriliyor. Benzeri olmayan çözümler üretiliyor.

Camlı yangın kapıları, bina otomasyonuna ve yangın alarm sistemine bağlanarak yangın söndürücü sistemler ile entegre çalışıyor, geçiş kontrolü sağlanıyor. Acil durum sinyali ile panik kaçışı sağlanıyor. Kapılara panik kaçış kilidi, panik bar, panik kolu, duman detektörü, gibi aksesuarlar uygulanıyor, duman sızdırmaz contalar kullanarak duman sızdırmazlık sağlanıyor. Günlük kullanımda ise diğer kapılardan farksız işlevini yerine getiriyor.

Bu firmanın ürünleri RAF Ürün Dergisi’nin bu sayısında projesi yayınlanan Beşiktaş Vodafone Arena'da kullanılmıştır.