Raf Dergisi Eylül 2016 sayısında (64. Sayı) Remak Sayfası

Camlı Yangın Kapısı

Raf Dergisi Eylül 2016 sayısında (64. Sayı) Remak Sayfası

Remak 1999 yılından bu yana camlı yangın kapısı üretiyor. Hammadde olarak bir İsviçre firması olan Forster Profilsysteme AG'nin galvanizli çelik ve paslanmaz çelik kapı-pencere profillerini kullanıyor. Avrupa Normları (EN Norm) ile tarif edilmiş üretim metodunu kullanıyor.

Remak Camlı Yangın Kapılarının en belirleyici özellikleri; estetik olması, tehlikeden koruması ve ürkütmemesidir.

Forster, Presto 50 profil sistemi ile üretildiğinde, camlı yangın kapıları, sadece bütünsellik sağlıyor, alev ve dumandan koruyor. Forster, Fuego light profil sistemi ile üretildiğinde, camlı yangın kapıları, yalıtım ve bütünsellik sağlıyor, alev ve dumandan koruyor, ısı yalıtımı sağlıyor.

Remak Camlı Yangın Kapıları, doğal ışığı karanlığa taşıyarak mekanlarda derinlik sağlıyor ve yangın kapılarından daha çok tercih ediliyor. Modern ve sade olan camlı yangın kapıları, cazibesini, yalın ve özdeş Forster profillerinin bir araya gelmesinden alıyor.

Çok sayıda yüzey işlemi uygulanabiliyor, pürüzlü ya da pürüzsüz yüzey bitimi ve bir dolu renk seçeneği bulunuyor.

Remak Camlı Yangın Kapıları farklı gereksinimler için 120, 90, 60 ve 30 dakika yangına dayanım sağlıyor. Remak, projelerde fizibilite sağlamak için kısa süreli yangın dayanımının da uygulanabilirliğini daima vurguluyor ve profesyonellerin bu ürünün güvenirliliğini ve kalitesini sorgulamasını istiyor.

Yangına dayanıklı, güvenli ve özel nitelikli kapı üretiminde müşteri talep ve gereksinimlerine öncelik veriliyor. Benzeri olmayan çözümler üretiliyor.

Camlı yangın kapıları, bina otomasyonuna ve yangın alarm sistemine bağlanarak yangın söndürücü sistemler ile entegre çalışıyor, geçiş kontrolü sağlanıyor. Acil durum sinyali ile panik kaçışı sağlanıyor. Kapılara panik kaçış kilidi, panik bar, panik kolu, duman dedektörü, gibi aksesuarlar uygulanıyor, duman sızdırmaz contalar kullanarak duman sızdırmazlık sağlanıyor. Günlük kullanımda ise diğer kapılardan farksız işlevini yerine getiriyor.