RAF Dergisi Şubat 2019 78. Sayı

Camlı Yangın Kapısı

RAF Dergisi Şubat 2019 78. Sayı

Remak EI90 Camlı Yangın Bölmeleri ile kapıları, Mengerler Etiler Showroom'da uygulandı.

Camlı doğramalar, yangın sırasında 90 dakika bütünlük ve yalıtım ile tam koruma sağlıyor. Showroom'da gün ışığı ile doğal aydınlanmaya olanak tanıyor.

Remak, kapı üretiminde FORSTER PROFILSYSTEME AG ürünü Furego.light galvanizli çelik yangına dayanıklı profiller ve aksesuarlarını kullanıyor. Profiller 1.5 mm et kalınlığında, 50 mm genişliğinde, 70 mm derinliğinde soğuk şekillendirilmiş çelik malzemeden, iç kısmı yalıtım dolgulu kompozit olarak tedarik ediliyor; yangın sırasında iç dolgu soğutucu görevi yapıyor. Remak tesislerinde kapı kasa-kanadı komple kaynaklı olarak üretiliyor, cam çıtaları ise çelik tırnaklı gizli vidalar ile monte ediliyor. Camlar kolayca değiştirilebiliyor, çerçeve ile camlar arasına boylu boyunca şişen bantlar ve alev almaz cam fitilleri kullanılıyor. Ölçüye göre özel olarak üretilmiş 90 dakika yangına dayanıklı camlar 37 mm kalınlığında. Çerçevelere imalattan sonra istenilen Ral renginde elektrostatik toz boya uygulanıyor.

Doğal ışığı derin mekanlara taşıdığı için Camlı Yangın Kapıları ve Bölmeleri, mekana görsel üstünlük katıyor.

Remak Camlı Yangın Kapıları, TS EN 1634-1 normuna uygun üretiliyor. Kapılar, otomatik ve manuel tüm kilit ve kontrollü geçiş sistemleri için uygun yapıya sahip. Paslanmaz çelik malzeme kullanılabiliyor; AISI 304 kalite kapılar, imalattan sonra satine ya da parlak yüzeyli oluyor. Çelik ve paslanmaz çelik Camlı Yangın Kapıları, Remak tesislerinde üretiliyor ve sahada montaj servisi veriliyor.